Открой новые возможности!

Сестры Гаевы: «Создаем окружение, которое вдохновляет»

 

Гаєві Аліна & Каріна – дніпропетровські художниці, майстрині, дизайнерки, власниці авторської галереї «Чорна ящірка». Архітектори за освітою. Народились на теренах України, але успішно пропагують її за межами кордонів. Займаються авторською текстильною лялькою. У 2008 році стали переможницями IV Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів-модельєрів «Печерські каштани» в номінації «Текстиль». У грудні 2011 за підтримки українського посольства в Берліні відбулася авторська виставка графіки сестер Гаєвих та майстер-клас з різдвяної ляльки для Першої української школи в Берліні. Учасниці багатьох персональних та загальних виставок живопису і графіки в м. Дніпропетровську; всеукраїнських та міжнародних мистецьких фестивалів.

 

- Здравствуйте, девушки! Давно хотел попасть к вам в гости, но все как-то не складывалось. И я рад, что сегодня это случилось. Сегодня Вы уже обрели известность и популярность, а у меня такой вопрос – с чего у вас все начиналось? Каким был этот путь – легким или тяжелым?

- О, напевно, треба почати з самого дитинства… Звичайно, все починається з бажання. Так склалося, що бажання щось створювати було в нас завжди. Тож наша творчість і є нашим життям. У нас не так, що ми працюємо десь на іншій роботі, а ввечері щось тихенько малюємо. Весь час ми маємо змогу присвячувати творчості. Власна галерея – це з одного боку вже певний здобуток, а з іншого – початок нового етапу у нашому житті. Це як ніби ти закінчив успішно школу, отримав медаль, але поступив в академію і знову ти на першому курсі, треба починати заново. Як творчість має певні періоди, так і наша галерея – новий період в нашій творчості. Звісно, відкрилися нові можливості, нові ідеї.

 

Также читайте о том, где выгодно купить землю по Каширскому шоссе 

 

- Это был експеримент или все-таки вы планировали открытие галереи?

- Це була похідна від нашої творчості, яка органічно втілилась в життя. Ми взагалі намагаємось не рухатись всупереч. Тобто щось відбувається в нашому творчому житті и ми це приймаємо. Колись все починалось з одного малюнку, потім почали займатися одягом, згодом у нас з’явилась текстильна лялька. Все це набрало певні оберти и зараз ми маємо змогу представити шанувальникам наше мистецтво в цьому затишному куточку. Все це не було нам кимось нав’язано, не було створено штучно. Тож і відкриття галереї – послідовний рух, втілення ще однієї мрії.

 

- А кто чаще всего заглядывает к вам в галерею?

- Якщо говорити про вік – то від студентів і до самого старшого віку. Взагалі це люди, які цікавляться мистецтвом, не байдужі до української культури, до сучасних творів.

 

- Вы задумываетесь над тем, чем удивить публику перед началом, например, новой выставки или на каком-то новом мероприятии. Сейчас люди охотно тянутся к каким-то сюрпризам, необычным сочетаниям, экспериментам…

-  В момент створення чогось нового, чесно кажучи, останнє про що ми думаємо – здивує чи не здивує людей ця наша робота. Все ж таки творчість має бути від душі. А вже коли ми плануємо нову виставку, тоді такі думки звісно з’являються і ми намагаємося щось цікаве вигадати. В першу чергу, важливо здивувати себе, а потім все це передається публіці. Взагалі-то наше різнобарвне мистецтво допомогає в цьому – нам не цікаво займатись якимось одним видом творчості. Тому поєднання різних видів, стилів приваблює людей.

 

- Откуда черпаете идеи? Есть какие-то любимые темы?

- Все беремо звісно з життя – все, що нас оточує. Також часто внутрішній стан диктує якісь ідеї. Фактично ми через картини ми втілюємо свої образи, погляди до оточуючого світу. Взагалі добре надихає спілкування, нові знайомства, нові враження.

 

- А творческие кризисы бывают у вас?

- Як у всіх нормальних людей. Бувають звісно. Але нам в цьому плані легше, тому що нас двоє. Тому коли у когось творча криза, інша допомогає и надихає.

 

- Здорово. Кстати, есть такое мнение: чтобы сегодня добиться успеха в искусстве, нужно постоянно экспериментировать. Вы как к этому относитесь?

- Ми поділяємо таку думку. Це справді сьогодні важливо, але експерименти повинні йти від себе, свої власні ідеї. У нас, наприклад, був експеримент галереї графіки. Потім була різдвяна виставка. Зараз виставка живопису і текстилю. Власне, вся наша творчість – це експеримент. Але головне в момент створення не думати про те, що потрібно щось вигадати, когось здивувати. Ми поглиблюємось в ідею, предмет, який створюємо. Тоді виходить гарний результат, коли процес – це головне. А з техніками, інструментами завжди експериментуємо.

 

- Чье творчество вас удивляет, восхищает?

- Завжди захоплювались роботою Хундертвассера – це австрійський художник-архитектор. Взагалі він більше займався реконструкцією у архітектурі, але у нього дуже багато яскравих проектів, картин. Дуже колоритна цікава постать. Таких людей у наш час дуже мало.

 

- Кстати, у сестер Гаевых есть распределение обязанностей в творчестве? Кто за что більше отвечает?

- Це хотілось би залишити у таємниці. Звісно, розподіл є, але він постійно змінюється залежно від обставин, від нашого стану. Розподіл досить рівний, ніхто не тягне ковдру на себе. Справ кожному вистачає.

 

- А характеры у вас похожие?

- По характеру ми трохи різні, але це більше допомогає, ніж заважає.

 

- Живопись, дизайн, куклы… Что еще хотели бы освоить, попробовать?

- Є щось таке, чому ми приділяємо більше уваги, а чомусь – менше. Тому хотілось би встигати приділяти увагу всьому. Це більше технічні моменти. Наприклад, вітражі. Ми колись займались цим, хочеться повернутися до цього. З одягом для людей багато ідей, які хочеться втілити. Останнім часом ми трохи його залишили в тіні, але думки постійно в цьому напрямі існують. Але тут також важливий і технічний бік мистецтва.

 

- Вообще я смотрю вы стараетесь окружать себя какими-то яркими и необычными предметами. Вот пока нахожусь в вашей галерее и самого тенет заниматься творчеством.

- Так, це дуже важливо. Наше оточення впливає на внутрішній стан, тому ми приділяємо цьому увагу. В нашій студії також все досить яскраво, нестандартно. Постійно щось перефарбовуємо, змінюємо.

 

- Я желаю вам творческих успехов! Обязательно зовите на новые мероприятия, будем рады!

- Взаємно!

 

В гостях побывал Виктор ДЕМЬЯНЕНКО

Похожие новости
Комментарии

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.