Відкрий нові можливості!

7 причин руйнації сім'ї. Способи їх подолання

 

 

Сім'я - це стабільна структура, це явище, живий організм певною мірою. І дуже багато факторів впливають на мікроклімат у сім'ї, на стосунки подружжя. Дуже часто загроза виходить ззовні, але буває так, що руйнівні причини народжуються в самій сім'ї, "завдяки" помилкам подружжя. Давайте розберемо, які це причини та як їх нейтралізувати.
Кожен з нас зможе виділити кілька причин, які псують відносини, а іноді можуть стати причиною розриву відносин:
Сім'я - це стабільна структура, явище, живий організм, певною мірою. І дуже багато факторів впливають на мікроклімат у сім'ї, на стосунки подружжя. Дуже часто загроза виходить ззовні, але буває так, що руйнівні причини народжуються в самій сім'ї, "завдяки" помилкам подружжя. Давайте розберемо, які це причини та як їх нейтралізувати.

Кожен з нас зможе виділити кілька причин, які псують відносини, а іноді можуть стати причиною розриву відносин.

 


1. Невиправдані очікування подружжя один до одного.

 

Різні уявлень подружжя про зміст ролей чоловіка, дружини, батька, матері, глави сім'ї, які сформувалися у дитинстві, у нашій батьківській сім'ї. Наші партнери не повинні виправдовувати наші очікування, хоча можливий варіант озвучити те, як би вам хотілося, щоб до вас ставився ваш партнер.


2. Спроби переробити одне одного, які часто закінчуються сварками та конфліктами.

 

Наші партнери як і ми не ідеальні, це люди зі своїми недоліками та перевагами. Можна відкрито говорити про те, як би ви хотіли, щоб він (вона) до вас ставилися, але в жодному разі не переробляти його (її), адже таким чином ми не приймаємо своїх партнерів такими, якими вони є.


 

3. Не розв'язані проблеми та образи.

 

Кожна пара має свої проблеми, але це зовсім не означає, що про них варто замовчувати і тримати все в собі. Вчасно не вирішені суперечки нагадують бомбу уповільненої дії – ніколи не знаєш, коли вона "рване". Не намагайтеся сховати образу, відкласти її на завтра. Говоріть про суть конфлікту, не нагадуючи про старі гріхи.


4. Невміння подружжя конструктивно спілкуватися один з одним, йти на компроміс.

 

Конфлікт виникає тому, що подружжя має різні думки, інтереси і бажання. Іноді не може поступитися або складно відмовитися від нього. Необхідно для виходу із ситуації хоча б частково прийняти та виконати прохання чоловіка/дружини. З іншого боку, не наполягати на ідеальному, максимальному виконанні претензій, задовольнятися хоча б частковою поступкою. Краще обговорити помилки, прорахунки, провини, а не особисті вади один одного.


5. Громадське з'ясування відносин.

 

Не можна втягувати у конфлікт дітей, батьків, знайомих, сусідів, друзів. Третя особа обов'язково, свідомо чи мимоволі, прийме якусь сторону, навряд чи сторонні люди будуть справедливі в оцінці ситуації. Та й до того ви опускаєте авторитет свого партнера, навіть якщо він і не має рації, у вашому розумінні. Подумайте двічі, перш ніж виставляти один одного у поганому світлі. Навіть якщо після скандалу "на людях" ви все ж таки помиритеся, то неприємний осад залишиться надовго - в тому числі і у тих людей, кого ви втягнули у "розборки".


6. Критика на адресу родичів.

 

Навіть якщо родичі вашого партнера іноді доводять до сказу (зводять з розуму, наганяють тугу, дратують – потрібне підкреслити) – краще тримати це при собі, не висловлюючись на людях. Інакше – ризикуєте нажити собі ворогів. В такому випадку потрібно проаналізувати ситуацію та усвідомити, що саме вас у цій ситуації чіпляє, і які якості ви не бачите у собі, які вас дратують у них.


7. Незадоволені сексуальні потреби, які можуть спричинити подружню невірність одного з подружжя.

 

Секс у житті подружжя відіграє важливу роль. Тонкі питання проблем та задоволення в сексі, кожна пара вирішує індивідуально, з'ясовуючи потреби та бажання партнера, прислухаючись до відчуттів. Але найголовніше - це бажання зробити партнерові приємне, без додаткових умов. Згадайте, які це класні відчуття, коли близька вам людина отримує завдяки вам сильне збудження і насолоду.


З повагою, Тетяна БУЦОВСЬКА
тел. (099) 4938233
E-mail: psichologi@gmail.com

Схожі новини
Коментарі

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.