Открой новые возможности!

Культурні розваги з «Арт-Вертепом»

 

Мистецька агенція «Арт-Вертеп» вже достатньо відома і в Дніпропетровську, і за його межами. За 10 років активної діяльності вертепівці провели тисячі цікавих заходів та проектів, об’єднали багатьох музикантів, акторів, майстрів народного мистецтва. Нещодавно «Арт-Вертеп» відкрив нову сторінку своєї історії – переїзд у нове, більше просторе приміщення, та перейменування в культурний центр. З приводу приємних перетворень я зустрівся з лідером цього унікального проекту Тимофієм Хомяком.

 

- Тимофій, які нові задачі та ідеї буде вирішувати ваш культурний центр «Арт-Вертеп»?

- Перше, що хочу сказати: цей крок визрівав вже давно. Ми тривалий час знаходились на Червоній площі – там у нас була книжкова крамниця, там проводили невеличкі заходи, зустрічі. Але настав час, коли нам стало мало місця. Ми вже не могли прийняти всіх бажаючих. Тим паче, що якість та масштаби наших проектів тільки зростають. Тож ми маємо те ж зростати. Тому зараз «Арт-Вертеп» - це вже дійсно культурний центр. Тут представлені майже всі види народного мистецтва, тут проводимо концерти, презентації, вечорниці, майстер-класи. Навіть на цих 80 квадратах ми маємо змогу влаштовувати імпрези подекілька разів на день – і для дорослих, і для дітей. Тобто для різних людей і по віку, і по рангу. Наприклад, остання виставка «Фотореконструкції Павла Маменка» привела сюди істориків, краєзнавців, фотографів, студентів та просто захоплюючих людей, які придбали собі декілька орбіт або додому, або на подарунок. Тобто, не як предмет інтер’єру, а як мистецтво. Паралельно проводили виставки іграшок – і сучасних, і народних. Реакція дуже кльова – мами ведуть дітей, діти розповідають своїм друзям, які ведуть своїх батьків. Це приємно. Крім цього, ми не полишаємо поза увагою наших друзів та партнерів, з якими проводимо спільні заходи. В тому ж «ProJazz» 22 грудня проведемо виступ гурту «ДахаБраха», також заплановані музикальні вечори у новому цікавому місті, що я особисто дуже рекомендую – кав’ярня «Неизвестный Петровский», що знаходиться на розі Набережної Леніна та вулиці Московської. Тобто кінець року в нас дуже насичений. Ну і я впевнений, що ці перетворення допоможуть нам охопити більшу аудиторію, долучити нових прихильників та партнерів. Розумію, що в медійній сфері ми, напевно, трохи відстали. Ми звикли до традиційних засобів інформації. Зараз же молодь майже все черпає з інтернету, то ж нам необхідно йти в ногу з часом та розвивати наші електронні ресурси: веб-сторінку, групи в соціальних мережах «ВКонтакте», «Facebook».

 

Также вы можете узнать сейчас, как изменить имя вконтакте: https://kontaktlife.ru/kak-izmenit-imya-v-kontakte
 

 

- Чи сприяє ваш культурний центр молодим талантам? Хто і яким чином може долучитися до ваших проектів? Чим ви можете допомогти?

- Обов’язково! Ми раді всім, кто не байдужий до української культури, до авторських унікальних творів. Якщо ви пишите, граєте, співаєте, малюєте, займаєтесь hand-made, ласкаво просимо до «Арт-Вертепу»! Ми залюбки влаштуємо вечірку, концерт, виставку.

 

- Є думка, що сучасна молодь більше спрямована на західну культуру. Що можеш сказати з цього приводу?

- Я думаю, що це вже сильно заїзжений стереотип. Україні нині переживає перші пагони розквіту етносу. В Європі, та у всьому світі, етно-культура вже давно зайняла топові місця. У нас цей процес почався мабуть з перемоги Руслани на Євробаченні. Це був дійсно сильний поштовх та сигнал для багатьох інших артистів, творців. Дуже скоро заявили про себе «ДахаБраха», «Гайдамаки», безбашні експерименти на «Арт-полі». З тих пір мода на етно міцно ввійшла в нашу культуру.

 

- Це приємно. Скажи, а хто з нових авторів, колективів тебе особисто вразив?

- Ось з цим як раз є проблеми. Коли ми тільки починали, як музиканти та арт-менеджери, було дуже драйвово, що після довгих років справжнього болота культурний Дніпропетровськ почав просипатися – з’являлися нові художники, музиканти, письменники. Було справді багато якісного матеріалу. Той же «Друг мой грузовик», «Топінамбур», «Прорізі», «Ступені» та інші. А потім всі чекали нових імен, нових явищ: «А где же та молодая шпана, что сотрет нас с лица земли?» Нажаль, нічого такого не трапилось. Хоча я маю надію, що нове покоління ще про себе заявить. Якість прийшла гарантовано. Є окремі проекти дуже цікаві, професійні. Певна кількість гуртів зайняли свої ніші. Щодо моїх особистих уподобань, мене багато разів запрошували на виступ харківського гурту «Maria Group». І от нещодавно я випадково потрапив на їх концерт і був приємно вражений – гарний голос, гарна музика, цікавий образ.

 

- Знаю, що в «Арт-Вертепі» відтепер є спеціальні програми для дітей. Маєте за мету долучати до мистецтва з малих років?

- І це те ж. Насправді, так вже склалося історично. Наші друзі дуже часто жалілися на те, що не має якогось дитячого садка з акцентом до української культури, національних традицій, в якому б діти могли не тільки розважатись, а й чомусь навчатися, щось пізнавати цікаве. Та й настав час, коли вже в нас підростають свої діти і їм те ж необхідно приділяти увагу. Ось так ми вирішили об’єднати ці ідеї під дахом «Арт-Вертепу». Я маю надію, що наші дитячі ігри, вистави, майстер-класи залишать в нашому молодому поколінні ті зерна любові та захоплення національним мистецтвом, мовою, культурою. Це саме те, що відрізняє справжнього українця, що підкреслює наш національний вибір – розуміти та поважати свою унікальність, нашого народу, нашої творчості. Я вважаю, що така Україна буде завжди цікава та шанована у світі.

 

У гостях побував Віктор Дем’яненко

Похожие новости
Комментарии

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.